Logo_saulute

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ir visų pirma,  buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams.

Jau ikimokyklinio amžiaus vaikai turi ugdytis toleranciją ir pakantumą vieni kitiems, nepaisant skirtumų, savitumų ir ypatybių.

Tad Šiaulių lopšelyje – darželyje “Saulutė” tolerancijos savaitė prasidėjo 2019 metų lapkričio 18 dieną ir tęsėsi visą savaitę, iki lapkričio 22 dienos. Šių metų tolerancijos dienos simbolis –  švyturys.

Tad ugdymo grupėse vaikai atliko kūrybinius darbelius “Tolerancijos švyturys”, kalbėjo, diskutavo apie toleranciją, jos svarbą, aptarė, ką reikia daryti, norint būti tolerantišku, žiūrėjo mokomuosius filmukus,

Tolerancijos savaitę ugdymo įstaigoje apibendrino visų ugdymo grupių kūrybinių darbų paroda “Tolerancijos švyturys”, kurią kviečiame aplankyti iki lapkričio 29 dienos.

Linkime, kad ne tik per Tolerancijos savaitę būtumėte tolerantiški, draugiški, pakantūs ir supratingi vieni kitiems, tačiau gera nuotaika ir tolerancija Jus lydėtų nuolat.